U Parku Opatovina održano ESF+ promotivno događanje posvećeno sportu, STEM-u i aktivnom uključivanju zajednice

U četvrtak, 21. svibnja 2026. godine, u Parku Opatovina u Zagrebu održano je ESF+ promotivno događanje u zajedničkoj organizaciji Ministarstva turizma i sporta, Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske i Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.

Događanje je okupilo brojne posjetitelje, djecu i mlade, predstavnike organizacija civilnoga društva te korisnike ESF+ projekata, s ciljem promocije projekata usmjerenih na uključivanje djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti u sport, jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za aktivno starenje te promociju STEM područja.
Okupljenima su se obratili državni tajnik Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Ivan Vidiš te državni tajnik Ministarstva turizma i sporta Josip Pavić.
Tijekom programa održane su brojne sportske i STEM radionice, predstavljeni su ESF+ projekti i aktivnosti korisnika, a posjetitelji su imali priliku sudjelovati i u treninzima vježbanja s djecom koje je vodio trener Mario Mlinarić.
Posebnu atmosferu događanju dali su hrvatski olimpijci Damir Martin, Nikolina Ćaćić te Ivana i Josipa Jurković, koji su svojim dolaskom podržali promociju sporta, zdravog načina života i uključivanja djece i mladih u sportske aktivnosti.
Park Opatovina tako je na jedan dan postao prostor susreta, edukacije, sporta i zajedništva, potvrđujući važnost ESF+ projekata u stvaranju uključivijeg i aktivnijeg društva.

Pisane vijesti