Održan treći međunarodni turistički forum "Kvarner 365(6) dana zdravlja"

Bura koja je ovih dana zavladala Kvarnerom nije pomrsila planove organizatoru - Turističkoj zajednici grada Crikvenice te suorganizatorima, Thalassotherapiji Crikvenica i Klasteru zdravstvenog turizma Kvarnera - koji su iznimno zadovoljni ovogodišnjim 3. međunarodnim turističkim forumom "Kvarner - 365(6) dana zdravlja", jer se u jučer okupilo osamdesetak uzvanika te domaćih i stranih stručnjaka.

Forum je svečano otvoren u jutarnjim satima, a pozdravnim su se govorima uzvanicima obratili Marijana Biondić, direktorica TZG Crikvenice, Damir Lončarić, ravnatelj Thalassotherapije Crikvenica i Vladimir Mozetič, predsjednik Klastera zdravstvenog turizma Kvarnera. Potom su sudinike pozdravili predstavnici pokrovitelja Silvia Crnić, zamjenica gradonačelnika grada Crikvenice, Irena Peršić Živadinov, direktorica TZ Kvarnera, Ivo Bašić, savjetnik u Ministarstvu turizma te Miljenko Bura, pomoćnik ministra zdravlja. Pritom je više puta istaknuta važnost zdravstvenog turizma koji ima bitnu ulogu u produženju turističke sezone, ali i potreba stalnog ulaganja u kvalitetu na svim razinama, od infrastrukture i ponude u destinaciji, do edukacije kadrova.

Svaka od četiriju tematskih cjelina sastojala se od zanimljivih i edukativnih izlaganja te konstruktivnih rasprava, u koje se uključio veći broj uzvanika. Prva je od njih objedinila razvoj i zakonodavni okvir, a otvorio ju je Neven Ivandić iz Instituta za turizam, predstavivši Akcijski plan razvoja zdravstvenog turizma Republike Hrvatske. O podršci državne administracije kao preduvjetu organiziranog razvoja u zdravstvenom turizmu, govorio je Miljenko Bura, kazavši da je Kvarner regija koja pokazuje dobar primjer kako se udruživanjem i suradnjom zdravstva, turizma i gospodarstva postižu bolji rezultati.

O zdravstvenom turizmu kao jednom od ključnih proizvoda unutar koncepta "Croatia 365" govorio je Milo Sršen iz Hrvatske turističke zajednice, nakon čega su predstavljene marketinške aktivnosti, prodaja usluga i primjeri dobre prakse. Gordana Kalan Živčec iz Slovenije, Natasa Jansen iz Njemačke, Linda Briggs iz Velike Britanije te Natalia Strokovska iz Ukrajine, u svojim su izlaganjima predstavile međunarodna iskustva, od toga koliko je, prije svega, važan osoban pristup pacijentu i koji su faktori presudni kod odabira destinacije za liječenje, pa do toga kako što bolje povezati ponudu, ići ukorak s aktualnim trendovima i istaknuti se na tržištu. Važnost kvalitete usluge i edukacije kadrova prisutnima su približili Tamas Gyulai, Ranko Režek i Alfred Franković.

U bloku posvećenome Kvarneru, Irena Peršić Živadinov istaknula je kako je zdravstveni turizam na Kvarneru upravo najstariji turistički proizvod koji se uspješno razvija u skladu s aktualnim turističkim trendovima. O tome kako na razini subregije Rivijere Crikvenica - Novi Vinodolski - Vinodol što bolje povezati ponudu zdravstvenog turizma s komplementarnim uslugama u destinaciji, poput sporta i rekreacije, gastronomije i manifestacija, govorila je Marijana Biondić, a ovogodišnji je forum zaključen prezentacijom najnovije velike investicije u medicinski rehabilitacijski centar Thalassotherapije Crikvenica, o čemu su govorili Damir Lončarić, Dario Antić i Silvije Šegulja.

Poslijepodnevni su sati bili rezervirani za poslovnu radionicu, na kojoj su sudionici, u ugodnoj i ležernoj atmosferi, predstavili ili se zanimali za raznovrsnu ponudu te razgovarali o mogućoj suradnji u budućnosti.



Pisane vijesti